کولر گازی دیواری مخصوص مناطق معتدل

کولرهای گازی دیواری، دورثابت (On/Off)، سرمایشی و گرمایشی

کولرهای گازی دیواری، دورثابت (On/Off)، سرمایشی و گرمایشی

18000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

30000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

12000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

24000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

12000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

24000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

36000

کولرگازی دیواری دورثابت سرمایشی و گرمایشی

star

کولر گازی دیواری مخصوص مناطق گرمسیری

کولرهای گازی دیواری/ تروپیکال اینورتر/ کولر تروپیکال /کولر گازی تروپیکال/کولر/زانتی/کولرگازی/کولر گازی/zaneti/

کولر های گازی دیواری، تروپیکال دورثابت (On/Off)، سرمایشی و گرمایشی

24000

کولر گازی دیواری تروپیکال دورثابت سرمایشی و گرمایشی

18000

کولر گازی دیواری تروپیکال دورثابت سرمایشی و گرمایشی

کولرهای گازی دیواری اینورتر، سرمایشی و گرمایشی

24000

کولر گازی دیواری اینورتر سرمایشی و گرمایشی

18000

کولر گازی دیواری اینورتر سرمایشی و گرمایشی

12000

کولر گازی دیواری اینورتر سرمایشی و گرمایشی

30000

کولر گازی دیواری تروپیکال اینورتر سرمایشی و گرمایشی

کولر گازی دیواری

کولر گازی دیواری

اسپلیت یا کولر گازی دیواری چیست؟

تهویه مطبوع یعنی کنترل دما، رطوبت و گرد و غبار، اسپلیت یا کولر گازی زانتی در واقع هم دما و هم رطوبت و هم ذرات گرد و غبار را کاهش می دهد. از این رو کولر گازی دیواری در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

انواع اسپلیت یا کولر گازی

اسپلیت دیواری و ایستاده و داکت اسپلیت از یک کندانسور و یک پنل داخلی تشکیل شده اند که نیاز به لوله کشی دارند. برق مورد نیاز برای اسپلیت های دیواری معمولا تک فاز 280 ولت و اسپلیت های ایستاده معمولا سه فاز و 380 ولت می باشد. کولر گازی ایستاده با توجه به ظرفیت بالایی که دارند معمولا برای محیط هایی با متراژ بالا مانند منازل مسکونی با متراژ بالا، مساجد، اداره ها، فروشگاه ها و غیره استفاده می شوند ولی کولر گازی دیواری معمولا بیشتر برای منازل مسکونی یا اداره ها استفاده می شود.

مزایای استفاده از سیستم اسپلیت دیواری

کاهش آلودگی هوا زیرا دارای فیلتر ضد آلرژی می باشد.
ظرفیت بالا برای گرم و سرد کردن منازل
برای هر واحد ساختمانی به طور جداگانه نصب می شود.
دارای ترموستات دمایی می باشد تا بتوانید دمای محیط را تا هر مقدار کنترل کنید. این باعث می شود تا هر زمان کسی در محل نبود سیستم کار نکند.

این موضوع باعث صرفه جویی در پول و انرژی می شود.
خنک کردن تمام فضا در مدت زمان کم و به طور یکنواخت
صدای کم آن در منزل ایجاد مشکل نمی کند.

نحوه انتخاب کولر گازی دیواری

امروزه با گرم شدن کره زمین و البته گرم تر شدن فصل تابستان وجود کولر حتی در مناطق سردسیر زمین نیز ضروری به نظر می رسد. در سال های اخیر در بحث سرمایشی در ایران، کولر گازی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که هنوز اقدامی برای سیستم برودتی منزل و محل کار خود نکرده اید و تمایل به استفاده از کولر های آبی ندارید، یا اینکه شرایط اقلیمی محل زندگیتان استفاده از کولرهای آبی را سخت کرده است، بدون تردید استفاده از کولرهای گازی گزینه بسیار مناسبی می باشد.

گروهی به اشتباه گمان می کنند که هزینه ای که بابت یک اسپلیت پرداخت می کنند، بیش از مبلغ یک کولر آبی است. اما در واقعیت اینطور نیست، مثلا شما هزینه ای که بابت یک کولر آبی 6000 پرداخت می کنید تقریبا برابر است با خرید یک کولر گازی، بنابراین با خیال راحت از خرید خود مطمئن باشید.

میزان برق مصرفی کولر گازی دیواری

در مورد نوع برق مصرفی حتما مفصل تحقیق کنید. همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم، مصرف برق کولر گازی پنجره‌ای خیلی زیاد است و دلیل اصلی ارزان بودن‌ شان هم همین مصرف بالا ست. همان‌طور که مصرف بنزین در مورد خودروی زیر پایتان مهم است، لطفا در مورد مصرف برق کولری که قرار است حداقل به مدت سه ماه شب و روز روشن باشد، وسواس به خرج دهید. کمپرسورِ کولرها هم در طول زمان با بهینه‌ سازی‌هایی همراه شده‌اند که به مصرف کمتر برق منجر می‌شود. به اینورتر بودن حتما دقت کنید و فاکتور بعدی را هم حتما در نظر داشته ‌باشید.

اما در مورد اینکه برق مورد نیاز کولرتان چطور باید تامین شود هم از قبل تحقیق کنید. اکثر کولرهای خانگی با برق تک‌فاز کار می‌کنند و برخی هم به برق سه‌فاز نیاز دارند. برای کولر گازی پنجره‌ای و اسپلیت، همان برق تک‌فاز هم کفایت می‌کند؛ اما در مورد کولرهای ایستاده و آن‌هایی که برای فضاهای شلوغ طراحی می‌شوند، به برق سه‌فاز نیاز خواهید داشت.

کولر گازی اینورتر

اینورتر (Inverter) بودن قابلیتی است که به واسطه‌ی یک برد الکترونیکی به کمپروسور اضافه می‌شود و در تمام کمپرسورها می‌توان از اینورتر بهره برد. در کولرهای غیر اینورتر زمانی که دمای محیط به حد دلخواهی که به دستگاه داده‌ایم برسد، کمپرسور خاموش می‌شود. با گذشت زمان و هنگامی‌که دمای محیط زیاد شد، کمپرسور دوباره شروع به کار می‌کند. در این کولرها تنها دو حالت برای کمپرسور و موتور وجود دارد: یا روشن است یا خاموش. اما کمپرسورهایی که به سیستم اینورتر مجهز هستند، در هنگام رسیدن به دمای مطلوب کمپرسور را خاموش نمی‌کنند و تنها دور موتور را کاهش می‌دهند؛ به همین دلیل به موتورهای با دور متغیر معروف هستند.

کولر گازی دیواری / کولر دیواری / کولر گازی / اسپلیت / دیواری / زانتی / اسپلیت دیواری / اسپلیت زانتی / کولر گازی زانتی / zaneti

مدلهای اسپلیت دیواری زانتی

اسپلیت دیواری، دورثابت (On/Off)، سرمایشی و گرمایشی

اسپلیت دیواری دیواری، تروپیکال دورثابت (On/Off)، سرمایشی و گرمایشی

اسپلیت دیواری دیواری، تروپیکال اینورتر، سرمایشی و گرمایشی

اسپلیت برای مناطق گرمسیر

با توجه به تنوع اقلیم در کشورمان بدیهی است که در تمامی مناطق روزهای گرم سال یکسانی نخواهیم داشت. بنابراین کولر گازی هایی که مورد استفاده قرار می گیرند لازم است که به منظور بازدهی بهتر متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب و خریداری شوند. یکی از مناطقی که روزهای گرم بیشتری تجربه می کنند شهرهای جنوبی کشور هستند. خوزستان، هرمزگان، بوشهر از جمله شهرهایی هستند که درجه هوا در روزهای گرم به 50 درجه نیز می رسد.

بنابراین برای معرفی بهترین کولر اسپلیت برای مناطق گرمسیری بهتر است که به نوع و قدرت کمپرسور توجه داشت
. از نظر شرایط استفاده نیز با سه کلاس T1 مناسب آب و هوای معتدل، T2 خنک و T3 ویژه مناطق گرمسیری تقسیم بندی و عرضه می شوند.

بنابراین اگر شهرهای گرمسیری زندگی میکنید برای انتخاب و خرید کولر اسپلیت متناسب توصیه می شود کمپرسورهایی را با کلاس آب و هوایی T3  را انتخاب نمایید. چرا که در صورت متناسب نبودن کمپرسور با شرایط جغرافیایی دستگاه انرژی زیادی صرف کرده اما بازدهی مطلوب را ندارد بنابراین هزینه های گزاف برق را در پی خواهد داشت، و همچنین به دلیل تحمل بار و فشار بیش از حد بعد از مدتی دچار استهلاک و خرابی خواهد شد. با این حال با انتخاب بهترین کولر اسپلیت برای مناطق گرمسیری در گرمترین روزهای سال نیز هوایی مطبوع را تجربه خواهید کرد.

مقالات دیگر:

داکت اسپلیت مخصوص مناطق معتدل

داکت اسپلیت مخصوص مناطق گرمسیری

 

مزایای اسپلیت به نسبت کولر آبی

کانال کشی اصولی، جریان یکنواخت هوای سرد در محیط، بهینه سازی مصرف انرژی، نصب و عملکرد آسان و مناسب و در نهایت تنوع طرح و مدل انواع اسپلیت را بر کولر آبی ارجحیت بخشیده است.

فهرست